Kaera 7 maja on ehitatud 1957 aastal. Täielikult renoveeritud 2018. aastal. Arhitektuurse osa projekteerija on Apex Arhitektuuribüroo OÜ http://www.apexab.ee/
Tegemist on miljööväärtusliku kolmekorruselise kivimajaga, mis on renoveerimise käigus saanud uhiuue ilme. Eelkõige on värskendatud trepikoda, majal on paigaldatud uued aknad ja uksed, ehitatud uus katus, soojustatud ja renoveeritud fassaad ning sokkel. Ehitamisel on kasutatud vaid kaasaegseid ja kvaliteetseid ehitusmaterjale.

 

Hoovis asuvad uued panipaigad, kuhu pääseb maapinnaga samalt tasapinnalt – see teeb lapsekäru ja jalgratta panipaika lükkamise väga lihtsaks. Maja kõrvale rajatakse laste mänguväljak ning haljastus.

 

Hoovi on rajatud uus kivisillutisega parkla, milles on jaotatud parkimiskohad kõigile maja korteritele. Mugavaks aeda sissesõiduks on automaatikaga avatav autovärav.

Kogu majas on vahetatud küttesüsteem koos soojussõlmega. Uus soojustatud fassaad hoiab maja soojana ka kõige kargemal talvepäeval.

 

Maja on varustatud nõuetekohase automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemiga (ATS) ning paigaldatud on valguskaablid/korterisisesed pistikud, mis tagavad valmiduse kiirele internetiühendusele.